首頁 > Murata Electronics代理商 > LQW15AN72NG00D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQW15AN72NG00D
型號描述:
RF電感器 - SMD 72 NH 2%
型號:
LQW15AN72NG00D
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Non-Magnetic
Inductance
72 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
135 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Q @ Freq
20 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)