首頁 > Murata Electronics代理商 > LQW15AN72NG00D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQW15AN72NG00D
型號描述:
72 nH Unshielded Wirewound Inductor 135 mA 2.1Ohm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 72NH 135MA 2.1 OHM SMD
型號:
LQW15AN72NG00D
Type
Wirewound
Inductance
72 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
135 mA
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Q @ Freq
20 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)