首頁 > Murata Electronics代理商 > LQW15AN2N5B00D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQW15AN2N5B00D
型號描述:
2.5 nH Unshielded Wirewound Inductor 850 mA 50mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 2.5NH 850MA 50 MOHM
型號:
LQW15AN2N5B00D
Type
Wirewound
Inductance
2.5 nH
Tolerance
±0.1nH
Current Rating (Amps)
850 mA
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
15GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)