首頁 > Murata Electronics代理商 > LQW15AN12NG8ZD
影像僅供參考,以產品規格為準
LQW15AN12NG8ZD
型號描述:
12 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.24 A 93mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 12NH 1.24A 93 MOHM SMD
型號:
LQW15AN12NG8ZD
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Material - Core
Non-Magnetic
Inductance
12 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
1.24 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
93mOhm Max
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
5.2GHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)