首頁 > Murata Electronics代理商 > LQP03TN8N2H02D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQP03TN8N2H02D
型號描述:
8.2 nH Unshielded Thick Film Inductor 250 mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 8.2NH 250MA 700 MOHM
型號:
LQP03TN8N2H02D
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±3%
Features
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
3.6GHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Inductance
8.2 nH
Current Rating (Amps)
250 mA