LQP15MN4N3B02D
- 型號描述:
- RF電感器 - SMD PLEASE SEE MURATA'S SUGGESTED ALTERNATE LQG15HS4N3B02D
- 型號:
- LQP15MN4N3B02D
- 品牌:
- Murata Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.1nH
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Thick Film
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- DC Resistance (DCR)
- 600mOhm Max
- Q @ Freq
- 13 @ 500MHz
- Frequency - Self Resonant
- 6GHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Non-Magnetic
- Inductance Frequency - Test
- 500 MHz
- Supplier Device Package
- 0402 (1005 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.45mm)
- Inductance
- 4.3 nH
- Current Rating (Amps)
- 160 mA