首頁 > Murata Electronics代理商 > LQP03TN6N2J02D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQP03TN6N2J02D
型號描述:
6.2 nH Unshielded Thick Film Inductor 300 mA 600mOhm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 6.2NH 300MA 600 MOHM
型號:
LQP03TN6N2J02D
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Thick Film
Material - Core
Non-Magnetic
Inductance
6.2 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
300 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
4GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)