LQP03TN4N7H02D
- 型號描述:
4.7 nH Unshielded Thick Film Inductor 350 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM
- 型號:
- LQP03TN4N7H02D
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±3%
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 400mOhm Max
- Q @ Freq
- 14 @ 500MHz
- Frequency - Self Resonant
- 4.4GHz
- Inductance Frequency - Test
- 500 MHz
- Height - Seated (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Inductance
- 4.7 nH
- Current Rating (Amps)
- 350 mA