LQP03TN10NH02D
- 型號描述:
10 nH Unshielded Thick Film Inductor 250 mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 10NH 250MA 700 MOHM
- 型號:
- LQP03TN10NH02D
- Inductance
- 10 nH
- Tolerance
- ±3%
- Current Rating (Amps)
- 250 mA
- DC Resistance (DCR)
- 700mOhm Max
- Q @ Freq
- 14 @ 500MHz
- Frequency - Self Resonant
- 3.2GHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 500 MHz
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.013" (0.33mm)