首頁 > Murata Electronics代理商 > LQP03HQ24NH02D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQP03HQ24NH02D
型號描述:
24 nH Unshielded Thin Film Inductor 170 mA 1.6Ohm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 24NH 170MA 1.6 OHM SMD
型號:
LQP03HQ24NH02D
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Thin Film
Material - Core
Inductance
24 nH
Tolerance
±3%
Current Rating (Amps)
170 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.6Ohm Max
Q @ Freq
15 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
2GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.017" (0.42mm)