首頁 > Murata Electronics代理商 > LQH32MN271J23L
影像僅供參考,以產品規格為準
LQH32MN271J23L
型號描述:
270 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 65 mA 12.5Ohm Max Nonstandard
FIXED IND 270UH 65MA 12.5 OHM
型號:
LQH32MN271J23L
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR)
12.5Ohm Max
Q @ Freq
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
5MHz
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)
Inductance
270 µH
Current Rating (Amps)
65 mA