首頁 > Murata Electronics代理商 > LQH2MCN680K02L
影像僅供參考,以產品規格為準
LQH2MCN680K02L
型號描述:
RF電感器 - SMD 68 UH 10%
型號:
LQH2MCN680K02L
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
68 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
100 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
8.58Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
14MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)