首頁 > Murata Electronics代理商 > LQH44PN470MJ0L
影像僅供參考,以產品規格為準
LQH44PN470MJ0L
型號描述:
RF電感器 - SMD
型號:
LQH44PN470MJ0L
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
47 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
380 mA
Current - Saturation (Isat)
300mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.22Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
13MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)