GRT31CR61H106ME01L
- 型號描述:
10 μF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 10UF 50V X5R 1206
- 型號:
- GRT31CR61H106ME01L
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)