GRT155R71A474KE01D
- 型號描述:
- 多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0.47 uF 10 VDC 10% 0402 X7R AEC-Q200
- 型號:
- GRT155R71A474KE01D
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Capacitance
- 0.47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)