首頁 > Murata Electronics代理商 > GJM1555C1H7R3BB01D
影像僅供參考,以產品規格為準
GJM1555C1H7R3BB01D
型號描述:
7.3 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 7.3 pF 50 VDC 0.1 pF 0402 C0G (NP0)
型號:
GJM1555C1H7R3BB01D
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
7.3 pF
Tolerance
±0.1pF
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)