PK-12N40PEQ
型號描述:
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 12 V 10mA 4.1kHz 83dB @ 12V, 10cm Through Hole PC Pins
BUZZER PIEZO 12V 13.8MM TH
型號:
PK-12N40PEQ
品牌:
Mallory Sonalert Products Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Input Type
DC
Voltage - Rated
12 V
Voltage Range
3 ~ 15V
Frequency
4.1kHz
Technology
Piezo
Operating Mode
Single Tone
Duration
Sound Pressure Level (SPL)
83dB @ 12V, 10cm
Current - Supply
10mA
Port Location
Top
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Approval Agency
Ratings
Washable
Mounting Type
Through Hole
Termination
PC Pins
Size / Dimension
0.543" Dia (13.80mm)
Height - Seated (Max)
0.303" (7.70mm)