0438.375WRA
- 型號描述:
375 mA 32 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
FUSE BDMT 375MA 32VAC 63VDC 0603
- 型號:
- 0438.375WRA
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.062" L x 0.033" W x 0.024" H (1.58mm x 0.85mm x 0.61mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- CSA, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Current Rating (Amps)
- 375 mA
- Voltage Rating - AC
- 32 V
- Voltage Rating - DC
- 63 V