首頁 > Littelfuse代理商 > 0438.375WR
影像僅供參考,以產品規格為準
0438.375WR
型號描述:
375 mA 32 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
型號:
0438.375WR
品牌:
Littelfuse
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
375 mA
Voltage Rating - AC
32 V
Voltage Rating - DC
63 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.0041
Approval Agency
CSA, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Color
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W x 0.020" H (1.54mm x 0.85mm x 0.50mm)