0438.250WRA
- 型號描述:
250 mA 32 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
FUSE BDMT 250MA 32VAC 63VDC 0603
- 型號:
- 0438.250WRA
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Current Rating (Amps)
- 250 mA
- Voltage Rating - AC
- 32 V
- Voltage Rating - DC
- 63 V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Melting I²t
- Approval Agency
- CSA, UR
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.062" L x 0.033" W x 0.024" H (1.58mm x 0.85mm x 0.61mm)