0438.250WRA
型號描述:
250 mA 32 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
FUSE BDMT 250MA 32VAC 63VDC 0603
型號:
0438.250WRA
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
250 mA
Voltage Rating - AC
32 V
Voltage Rating - DC
63 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.0017
Approval Agency
CSA, UR
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Color
Size / Dimension
0.062" L x 0.033" W x 0.024" H (1.58mm x 0.85mm x 0.61mm)