043701.5WRA
- 型號描述:
1.5 A 63 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 1206 (3216 Metric)
FUSE BRD MNT 1.5A 63VAC/VDC 1206
- 型號:
- 043701.5WRA
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- Current Rating (Amps)
- 1.5 A
- Voltage Rating - AC
- 63 V
- Voltage Rating - DC
- 63 V
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Melting I²t
- Approval Agency
- CSA, cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.064" W x 0.033" H (3.20mm x 1.63mm x 0.84mm)