043401.5NRP
型號描述:
1.5 A 32 V 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
FUSE BRD MT 1.5A 32VAC/VDC 0603
型號:
043401.5NRP
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
1.5 A
Voltage Rating - AC
32 V
Voltage Rating - DC
32 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Melting I²t
Approval Agency
CSA, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 90°C
Color
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)