PRG.M0.2GL.LC65G
- 型號描述:
2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
- 型號:
- PRG.M0.2GL.LC65G
- 品牌:
- LEMO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Number of Positions
- 2
- Shell Size - Insert
- M02
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Mounting Feature
- Termination
- Solder Cup
- Fastening Type
- Push-Pull, Detent Lock
- Orientation
- G
- Primary Material
- Plastic
- Shell Material
- Polysulfone (PSU)
- Shell Finish
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Gray
- Ingress Protection
- IP50 - Dust Protected
- Material Flammability Rating
- Features
- Backshell
- Shielding
- Unshielded
- Current Rating (Amps)
- 10A
- Voltage Rating
- Cable Opening
- 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
- Operating Temperature
- -50°C ~ 150°C