首頁 > Kyocera AVX代理商 > 0805YD106MAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
0805YD106MAT2A
型號描述:
10 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
型號:
0805YD106MAT2A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X5R
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)