首頁 > Kyocera AVX代理商 > 0805YC225K4T2A
影像僅供參考,以產品規格為準
0805YC225K4T2A
型號描述:
2.2 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
型號:
0805YC225K4T2A
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
2000
Capacitance
2.2 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)