0805YC224K4Z2A
- 型號描述:
0.22 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 0805YC224K4Z2A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 16V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)
- Capacitance
- 0.22 µF