08055C104J4T4A
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 08055C104J4T4A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.050" (1.27mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF