0805BW106K160YT
- 型號描述:
10 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
- 型號:
- 0805BW106K160YT
- 品牌:
- Knowles Novacap
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.054" (1.37mm)