首頁 > Kemet代理商 > ESK108M025AH4EA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESK108M025AH4EA
型號描述:
1000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ESK108M025AH4EA
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:762 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
760 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
874 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)