首頁 > KEMET代理商 > ESK108M025AH4EA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESK108M025AH4EA
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 25V 1000uF 85C 2k Hour Radial
型號:
ESK108M025AH4EA
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
700
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
760 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
874 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)