首頁 > KEMET代理商 > ESK106M400AH2EA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESK106M400AH2EA
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 400V 10uF 85C 2k Hour Radial
型號:
ESK106M400AH2EA
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
700
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
70 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)