0805AA101KAT2A
- 型號描述:
100 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 0805
- 型號:
- 0805AA101KAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 100 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- High Voltage
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)