08056D106MAT2A
- 型號描述:
10 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
- 型號:
- 08056D106MAT2A
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)