08056C106KAT2A
- 型號描述:
10 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 08056C106KAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX Components
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.060" (1.52mm)