08055C471J4T2A
- 型號描述:
470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 470PF 50V X7R 0805
- 型號:
- 08055C471J4T2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 470 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)