08055C182KAT2A
- 型號描述:
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1800PF 50V X7R 0805
- 型號:
- 08055C182KAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 1800 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)