08055A750JAT2A
- 型號描述:
75 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0805
- 型號:
- 08055A750JAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 75 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)