08055A300JAT2A
型號描述:
30 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
型號:
08055A300JAT2A
品牌:
KYOCERA AVX Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:2305 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)
Failure Rate
Capacitance
30 pF