08053C225KAT2A
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
- 型號:
- 08053C225KAT2A
- Capacitance
- 2.2 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)