08052C102M4Z2A
- 型號描述:
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
- 型號:
- 08052C102M4Z2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 1000 pF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 200V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Soft Termination
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)