首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 08052C102M4Z2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08052C102M4Z2A
型號描述:
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
型號:
08052C102M4Z2A
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Soft Termination
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)