首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 08051C104K4T2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08051C104K4T2A
型號描述:
0.1 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
型號:
08051C104K4T2A
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
2000
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)