首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 08051C101JAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08051C101JAT2A
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 100V 100pF X7R 0805 5% A 581-08051C101JAT4A
型號:
08051C101JAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)
Failure Rate
Capacitance
100 pF