首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 08051A101K4T2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08051A101K4T2A
型號描述:
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
型號:
08051A101K4T2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
100 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)