首頁 > KEMET代理商 > SBCP-11HY4R7H
影像僅供參考,以產品規格為準
SBCP-11HY4R7H
型號描述:
4.7 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.1 A 30mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
FIXED IND 4.7UH 4.1A 30 MOHM TH
型號:
SBCP-11HY4R7H
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1600 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.1 A
Current - Saturation (Isat)
14.6A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Features
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)