SBC9-472-181
- 型號描述:
4.7 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 8.2Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
FIXED IND 4.7MH 180MA 8.2 OHM TH
- 型號:
- SBC9-472-181
- 品牌:
- KEMET
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- Radial, Vertical Cylinder
- Size / Dimension
- 0.472" Dia (12.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -20°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 8.2Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 400mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 10 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.610" (15.50mm)
- Inductance
- 4.7 mH
- Current Rating (Amps)
- 180 mA