SBC3-152-251
- 型號描述:
1.5 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 250 mA 3.64Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
FIXED IND 1.5MH 250MA 3.64OHM TH
- 型號:
- SBC3-152-251
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- Radial, Vertical Cylinder
- Size / Dimension
- 0.354" Dia (9.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -20°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 3.64Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 260mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 10 kHz
- Height - Seated (Max)
- 0.453" (11.50mm)
- Inductance
- 1.5 mH
- Current Rating (Amps)
- 250 mA