首頁 > KEMET代理商 > ESK338M010AL3AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESK338M010AL3AA
型號描述:
3300 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ESK338M010AL3AA
品牌:
KEMET
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
3300 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.438 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)