ESK108M025AH4EA
- 型號描述:
1000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
- 型號:
- ESK108M025AH4EA
- 品牌:
- KEMET Electronics
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 700
- Capacitance
- 1000 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 760 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 874 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.827" (21.00mm)